Kineziologická poradna Moniky Žižkové Kaniové

Třetí čakra – ze sanskrtu – MANIPURA, čakra solar plexu

Působnost čakry zahrnuje:

spodní část zad, dutina břišní, trávicí systém, žaludek, játra, slezina, žlučník, neurovegetativní systém.

Projevy při špatné funkci:

potřeba řídit, zuřivost, žaludeční vředy, nadměrná hmotnost ve středních partiích, bázlivost, málo energie, nebo chronická únava, zažívací potíže.

 

Třetí čakra – barvy žluté až zlatožluté – označená symbolem lotosu s deseti okvětními lístky, je centrem naší síly a je přiřazena elementu ohně. Oheň znamená teplo, světlo, energii, aktivitu a v duchovní rovině také očištění.

Touto čakrou přijímáme sluneční energii, která kromě jiného vyživuje éterické vibrační pole a tím dodává vitalitu také tělu fyzickému. Tudy vstupujeme do aktivního vztahu ke světským věcem a k ostatním lidem. Je to oblast, ze které vychází z našeho těla emoční energie a jsou odtud řízeny naše mezilidské vztahy, sympatie a antipatie, stejně jako schopnost trvalých citových vazeb.

Čakra solar-plexu je pro obyčejného člověka také sídlem osobnosti a místem, kde nachází svoji společenskou identifikaci. Tato čakra je také v přímém spojení s astrálním vibračním polem, nazývaným také polem přání a žádostí, které je nositelem našich emocí. (v japonských bojových uměních nazývané WA).

Krystaly pro práci s čakrou solar plexu (třetí čakrou)


Použitá literatura »

Citát dne

Když pomlouváš druhé, v tu chvíli jsi světu odhalil svou vlastní vnitřní slabost.
~ Sri Chinmoy ~