Kineziologická poradna Moniky Žižkové Kaniové

Reference

10.09.2021

Ivana A.
 
Paní Moniku jsem našla na internetu,  když jsem hledala kinezioložku, která pracuje s malými dětmi.
S dcerou jsem již byla objednaná k psycholožce, ale chtěla jsem tomu dát ještě poslední šanci bez léků.
Dcera byla od mala velmi uplakané a nespokojené dítě. kolem 4 roku jí začalo vadit oblečení a boty. Při každém oblékání se vzteky válela po zemi, nákupy byl horor.  Nemusím asi popisovat jak každý den  vypadal náš odchod nejdříve do školky a později do školy. Ne nevyrostla z toho jak nás všichni ujištovali. Domácí Covidová škola vše ještě zhoršila, takže se začala vztekat i při učení a měla třeba 2 hysterické záchvaty denně. Vrchol všeho byl, když pro ní přišla kamarádka a ona si nedokázala obléct bundu a jít s ní ven. To byla poslední kapka. 
u paní Moniky byla zatím 2x a tak obrovské zlepšení jsem během tak krátké doby vůbec nečekala!! Bylo to jako zázrak.
Dcera se celkově uklidnila, obléká se i obouvá bez problémů ,nevzteká se kvůli každé maličkosti a nám spadl kámen ze srdce.

 

01.12.2016

Pepíno - diagnóza ADHD

Tímto chci velice poděkovat paní Monice Žižkové, která dokázala pro mě už téměř nemožné. Když se Pepíno narodil, byl uplakané, neklidné dítě, jako batole byl hyperaktivní, při nástupu do školky asi po dvou týdnech nás učitelky odkázalaly na návštěvu psychologické poradny, protože chování Pepína bylo odlišné, byl nezvladatelný, nezapojoval se do kolektivních her, vznětlivý atd… Psycholožka nás poslala k dětskému psychiatrovi a tím začal kolotoč, který až dosud nikam nevedl. Pepovi byla stanovena diagnoza ADHD, nasazeny léky a bylo řečeno, že to musíme nějak vydržet, snad se to časem zlepší.
Léky nefungovaly, ba naopak. Při nástupu do školy mu byla předepsána další medikace na lepši soustředění, ale po ní ve škole usínal, byl agresivnější a dokonce začal mít halucinace. Běhal po bytě a kříčel, že mě vidí moc zdaleka a vyžadoval další léky. Chování ve škole bylo neúnosné, nechtěl pracovat, kvůli každé malichernosti se rozčílil, začal být agresivní na děti.Kreslil obrázky s tematikou střílení, zabíjení. Mockrát jsem kvůli tomu brečela a byla přímo zoufalá. Zkoušeli jsme další možnosti, jiné psychology, léčitele, ale výsledek se nedostavil. Takto to probíhalo celých pět let. Až jednou mi kamarádka doporučila terapii u paní Moniky Žižkové. Přiznám jela jsem ta s tím, že zase něco zkusíme, ale nedoufala jsem ve změnu.
První schůzka proběhla v září, paní Monka si se mnou i s Pepínem v klidu pohovořila, zjistila si o nás všechny pro ní potřebné informace. Pepa podstoupil kinezologickou terapii a v rukou paní Žižkové jsem ho nepoznávala, byl klidnější a spolupracoval. Na základě vyšetření dostal syn homeopatika a domluvili jsme další schůzku. Po třech týdnech přestaly fungovat testovací homeopatika a na Pepovi se to projevio neklidným chováním. V listopadu jsme byli v Tehově po třetí , pokaždé se Pepíkovi i mě věnovala s velkým zájmem, věděla přesně co nás trápí, odblokovala naše negativní stránky a můry.
V současné době Pepa funguje naprosto jinak, došlo k velikému zlepšíní, které jsem vůbec nečekala. Přijde mi, že si konečně začal užívat dětství, je milejší, štastntější, vydrží si hrát, maluje samé pozitivní obrázky, ve škole zaznamenali také změnu, paní asistentka Pepu chválí, babičky, dědové, ale i nezainteresovaní lidé si této změny v synově chování všimli. Já sama tomu pořád nemohu uvěřit, je jak vyměněný. Konečně jsme taková normální a spokojená rodina, dřívější omezení kvůli jeho chování jsou pro nás tabu.

D.V. z Č.B.

 

20.11.2014

>Komu: poradna@sebepoznani.cz
>Datum: 12. 11. 2014 0:56:39
>Předmět: Re: hlavní problém
>
>"__Mila Moni.....chtela by vlozit referenci na tvou praci
>Casto bloudime zivotem a hledame se.Hledame to ve vecech,lidech....ale
>nevime,ze to mame v sobe.Kineziologie je v mych ocich velmi ucinny nastroj,
>ktery je v rukach Moniky Zizkove Kaniove spravne.Tato zena s velkym
>nasazenim,laskou a pokorou k lidem pomaha vsem,kteri to potrebuji.Ja jsem na
>sve ceste za stestim potkala spousty lidi,ale ona patri mezi me nejcennejsi,
>kteri mi dali ze sebe nejvice a za to jsem vdecna.Dnes uz vim,v cem stesti
>je a ze nebylo treba hledat tak dlouho,ale jak vsichni vime....cesta ke
>stesti byva trnita,abychom si ho pak mohli vazit.Dekuji za to,ze jsem Moniku
>mohla poznat a metodu one-brain v tak ciste podobe....budme vdecni za to,ze
>je nam dovoleno prozit tento krasny zivot,ikdyz nekdy mame pocit,ze padneme
>a nemuzeme uz dal.....zdani klame.Prave to nas posouva dal.....

 

23.01.2013

Milá paní Žižková!
Moc Vám chci poděkovat,že jste mne přijala do Vaší poradny a že jsem si za Vaší pomoci mohla prožít,to co jsem si prožila.Některé věci jsem věděla,ale vy jste mi je znovu otevřela,abych je mohla pochopit.Hlavně jsem ale v sobě pocítila,že mohu své boly pohřbít a že mám před sebou jasnější cestu po které se chci vydat.Dostává se mi pomalu pocit uvolnění a klidu.A za to jsem vděčná.
Ještě jednou Vám děkuji,přeji hodně spokojeností naplněných klientů a Vám radost z Vaší smysluplné práce.
                                                                    Hezký večer.D.P.

04.04.2012

Dobrý den,

chtěla bych Monice touto cestou poděkovat, za všechno, co pro mne, mojí rodinu udělala a dělá.

S kineziologii jsem přišla do kontaktu již v roce 2003 na Slovensku a zjistila jsem, jaká je to úžasná věc. Když jsem se přestěhovala do Prahy v roce 2006 dlouho jsem váhala ke komu jít. Bohužel mám mnoho alergií, které mi komplikují život, ale bylo mi špatně, tak jsem se odhodlala jít na doporučení mé kamarádky k Monice. A děkuji za to …

Moniku znám již 3 roky a máme za sebou toho mnoho. Podstoupila jsem hodně odbloků a rodinných konstelací, které vyřešili nejen mé alergie, které už skoro nemám, ale i různé rodinné a osobní problémy. Co se týče alergií, trpěla jsem na pylovou, lékovou a potravinovou. Dnes s radostí můžu jíst jahody, švestky, třešně a jiné ovoce, které jsem 15 let nemohla. V jarním období nevím co to alergie je, a to už několik let neužívám žádné léky. Lékař mi do karty napsal: na vlastní zodpovědnost přestala užívat antihistaminika, léči se alternativně… Co k tomu dodat. Děkuji !

Monika je úžasný a citlivý člověk, výborný psycholog, který dokáže člověka pochopit a dostat se na jeho vlnovou délku. Vřele ji doporučuji, je to skvělý terapeut.

Lenka Rusinková

Praha, 3.4.2012

12.07.2011

(S výhradním povolením klienta uvádím i celé jméno)


Dne 4.7.2011 14:10, Tommy Morava napsal:
> Drahá paní Kaniová,
>
> dovolte abych Vás uvedl do obrazu, kdo Vám to vůbec píše :-). Jmenuji se Tommy
Rocky Morava (druhé jméno bylo přidáno před pár lety aby Vás to nemátlo) je mi
skoro 19 let, a jsem z Pelhřimova. Jsem si vědom že každý měsíc máte spoustu
nových lidí na konzultace a kurzy, proto s největší pravděpodobností Vám mé
jméno ani bydliště nebude říkat mnoho. Byl jsem u Vás cca před osmi lety, s
taťkou a mamkou. Pomáhala jste mi odbourat mou dyslexii, stud a ostych
vystupování před skupinkou lidí. Ať už si mne v hloubi duše pamatujete či ne,
tak proč Vám hlavně píšu tento e-mail; dlužím to největší díky za to co jste pro
mě udělala. Za mé dětství jsem byl u spoustu léčitelů jako jste Vy, ale už v
těch cca deseti letech, jsem já sám rozpoznával ze jste to byla Vy kdo mi
nejvíce pomohl.
> Dyslexie mě opustila velmi rychle, už asi hned po roce jsem byl kompletně
"ready". Co se týče ostychu z vystupování, tak to se odbourávalo celkem pomalu
ale jistě. Před měsícem jsem měl seminář, kde jsem školil 20 lidí, co jsem nikdy
neviděl. Kdyby nebylo Vás tak bych ten seminář nikdy neodpovídal tak úspěšně jak
před měsícem - toto je jeden z mála příkladů kde si vždy na Vás vzpomenu! Takže
ještě jednou, jsem Vám zavázaný a vděčný co jste pro mě udělala.
>
> S velkým díky a srdečným pozdravem
>
> Tommy Rocky Morava

13.12.2010

Doslovný přepis z e-mailu 5.12. 2010 s laskavým dovolením klienta (s vynecháním jména):

Dobrý den paní Žižková,

před skoro 14ti dny jsem u Vás byl na terapii, kde jste mi pomohla dobít energii do záklopky u slepého střeva s tím, že se mi to projeví do dvou až třech dnů. Slíbil jsem, že se ozvu zpátky a tak doufám, že se k Vám tento mail dostane.

POMOHLO TO!

Počkal jsem raději delší dobu, abych měl jistotu, že je výsledek jistý. Den po Vaší terapii jsem byl u klasického lékaře na kontrolní kolonoskopii a ten zhodnotil stav střeva jako nedostatečný a nasadil mi kortikoidy, ale na stav to nemělo žádný vliv. Již jsem kortikoidy jednou (dlouho dobu) bral a tělo si na ně vytvořilo tzv. kortikorezistenci, takže jejich další užívání je téměř zbytečné, nicméně z pohledu klasické medicíny jediné správné :-( Nicméně, zatímco se stále objevuje krev a hlen ve stolici, četnost se rapidně snížila...  Z osmi až deseti nucení denně jsem se vrátil na dvě, občas tři a řekl bych, že se to stále pomalu zlepšuje.

Nechci zabíhat do podrobností mého trávení, ale chci Vám mnohokrát poděkovat za nápad, který jste měla ohledně té záklopky! Po více než roce neustálých obtíží, kdy nic nezabíralo se mi teď život zdá jako procházka růžovou zahradou!

S pozdravem

P.M.

---------------------

Pozn., upřesnění: u klienta šlo o korekci na nedostatečnou energii chlopně  střeva (ne o záklopku)

10.01.2010

Když jsem přišla k Monice, vlastně jsem žádný velký problém neměla.

Ale dobře jsem se také necítila. Monika mi ukázala, že život může přinášet i opravdovou radost a hlavně jsem díky ní objevila schopnosti, které bych u sebe nikdy nečekala. Ukázala mi ale také, že kineziologie není všelék. Nestačí „hýbnout rukama“ a vše se srovná. Chce to odhodlání, vytrvalost, odvahu a hlavně převzít zodpovědnost. Ne vždy jde všechno hladce, ale když máte učitele, který ve Vás věří, občas Vás nasměruje, v pravou chvíli povzbudí, aniž by za Vás cokoli řešil nebo rozhodoval, všechno jde lépe. Já jsem takového učitele v Monice rozhodně našla.

Jana Trojanová

trojanova79@seznam.cz

 

10.01.2010

When I first came to Monika, I actually didn´t have any major problem.

Neither was I feeling well, though. Monika has showed me life can bring true joy and helped me discover abilities I would have never expected in myself. However, she has also showed me kinesiology is not a cure-all. It is not that somebody just “moves your hands“ and everything gets right straight away. Kinesiology requires resolution, endurance, courage and especially willingness to resume responsibility. Things are not always easy but when you have a teacher who trusts in you, knows how and when to show you the way and encourage you, without, however, pushing you anywhere or taking any decisions on your behalf, everything gets much easier. I was lucky enough to find such a teacher in Monika.

Jana Trojanová

trojanova79@seznam.cz

 

10.01.2010

S Monikou jsem se seznámila před pár lety. Dostala jsem se k ní díky svým zdravotním problémům...

Dostala jsem se k ní díky svým zdravotním problémům. Její profesionální přístup a nesporné odborné kvality mne v krátké době daly natolik dohromady, že jsem se rozhodla tuto techniku studovat a dál tak na sobě pracovat.

 

V současné době mám svou vlastní klientelu. Jako odborný aromaterapeut ve své masérské praxi kombinuji účinky masáží a kineziologie. Bez metody One Brain bych neviděla trvalé výsledky své práce. Našla jsem tak svou vlastní cestu, jak pomoci druhým ke spokojenému životu, za což vděčím především Monice Kaniové Žižkové.

Jako absolventka 6. kurzu One Brain bych chtěla i nadále studovat pod jejím vedením, protože její kurzy jsou zábavné a plné hodnotných informací. Dokáže intuitivně vycítit problémy a jejich příčiny v situacích každého z nás. Za to vše si získala mou důvěru a obdiv.

Jméno Monika Kaniová Žižková je pro mne zárukou profesionálně a kvalitně vedených kurzů.

Marta Morávková, Praha

 

09.12.2009

Studuji v Praze obor Psychologie třetím rokem. Jsem otevřená alternativním cestám, které mohou pomoci lidem s jejich "trápením".

Moniku jsem potkala před necelými dvěma roky. Už v průběhu její práce s klientem jsem vnímala důležité pozitivní posuny ve vnímání a pochopení toho daného tématu. Změny, které se návazně udály dokázaly rozpohybovat specifikovan problém až "zázračně" formovat uvědomění, identitu a následné vzorce chování toho jednotlivého člověka.

Paní Monika je velmi intuitivní, vycítí byť i skryté souvislosti, nechá klienta nahlédnout a pochopit - zkorigovat danou událost, pocit či jen symbolický obraz.

Velmi pozitivně vnímám její práci s malými dětmi - vlastní zkušenost s mým synem.

Začala jsem u ní studovat kineziologii. Jako přednášející je schopna hlubokého vysvětlení, je ochotna vyslechnout připomínky a nebojí se diskuze se svými studenty. Ráda bych pokračovala i na vyšších stupních,( což je i důvodem mého psaní).

Mohu ji doporučit jako zdatného terapeuta i jako učitele.

M.T., Praha

09.12.2009

I have been studing psychology 3 years in Prague. I´m very open to new way-how to help people with them "tearful soul."

I have met Monica nearly 2 years ago. She can do a lot of amazing thinks during her labour.

She is hard working woman. She knows very well how to do with small children.

She is able to recognize difficult correlativs, correct them and find way out. She use intuition and she effectively help a client. I´ve begun study kineziology (One Brain) in her courses. Monika is able to clear explanation. She is open to other remarks. She can discuss with students.

I offer her as a great therapist and also as techer.

I would like to contineu in her courses even from seventh step to tenth..

That´s a reason my writting this reference.

Sincerely

travnickovam@volny.cz

08.12.2009

Kurzy One Brain u Moniky Žižkové Kaniové jsem začala navštěvovat na podzim 2008. Jsem Monice velmi vděčná za její profesionálně-lidský přístup při předávání vědomostí a zkušenosti metody. Rovněž bych jí chtěla poděkovat za citlivý přístup terapeuta, kdy nám v rámci poradny pomohla s alergií u mých dvou dětí a mně "otevřeloa oči" v otázce tak trochu jiného pohledu na život a poznání sama sebe.

Lenka Červená, Praha

08.12.2009

I have visited the courses One Brain in fall 2008. I´m grateful about her human and also professional way during her teaching. She can present her practice well.

Similary I want to say thanks because of my children. Monika was able to help them with allergy and for me it was great insight about other way of life and even about myself.

Lenka Červená, Prague

lenka-cervena@seznam.cz

15.11.2009

I met Monika few years ago. I went to her with my health problems. her professional access and indisputable special qualities helped me at short time, that I decided to study this method.

Now I have my own clients. As classified aromatherapeutist in my masseuse practice. I combine effects massage and kinesiology. Without method One Brain I would haven't seen stable results of my work. I found my own way to help to oher people for their satisfied life, therefore I bound to Monika Žižková Kaniová for it. As graduate of 6.course One Brain I would like to study next levels by her leadership, because her lesons are amusing and full valuable information. She intuitively feel problems and their causes in situations each of us. Therefore she got my trust and admiration.

The name Monika Žižková Kaniová is for me guarantee of professionally and high-quality guidee courses.

Marta M.  (marmor@o2active.cz)

10.06.2009

Monika je ve svém oboru profesionál, vedená intuicí a naciťováním.Spolehlivě najde jádro problému, pomůže problém pochopit a odblokuje ho. Setkala jsem se s ní poprvé asi před pěti lety, kdy mi nefungovalo trávení, takže co jsem snědla, ze mě vycházelo téměř nestrávené a hubnoucí jsem se začala pomalu vytrácet. S její pomocí jsem pochopila, že pomoc nečeká za dveřmi různých lékařských kapacit ani jinde, ale ve mně. Stačí když otevřu oči a začnu sama sebe poznávat, abych pochopila, jak si já mohu pomoci. Za léta doprovodu na cestě sebepoznání (která dál pokračuje svou vlastní cestou) jí tímto moc děkuji a skládám jí veliký dík. Často byla svědkem mé zabedněnosti, trvání na starých způsobech fungování, mého zoufalství, kdy jsem to chtěla vzdát a tím se vzdát i odpovědnosti za sebe samu, když jsem se prohrabávala bolestnou minulostí a měla pocit, že "to" nemůže nikdy skončit...

Děkuji její cetlivé duši za to, že mi pomohla zase vylézt na koleje mého vlastního života tak, abych mohla jako nová mašinka jet do dálek a žít svůj život podle svých představ.

Dagmar Bláhová z Chocně

07.06.2009

Jsem velmi vdečná, že znám Moniku Žižkovou Kaniovou. Je tomu již několik let, kdy jsem poprvé Moniku oslovila s žádostí o pomoc v oblasti vztahů a alergií. Protože jsem byla spokojená s jejím přístupem terapeuta, začala jsem navštěvovat i její kurzy, kde s nadšením stále vstřebávám mnoho hodnotných informací.

Děkuji Monice za její laskavost a ochotu předávat vědomosti a své znalosti nám všem, kteří projeví zájem o sebepoznání.

Šárka z Roudnice n.L.

18.05.2009

Do poradny Moniky Žižkové Kaniové jsem se dostala cca před 5 lety. Tehdy jsem se ocitla ve slepé uličce, kdy jsem nevěděla kudy kam, dá se říct, že jsem se ocitla na samém dně.... a hledala nějakou formu jak si pomoct. Navenek všechno vypadlo báječně, ale vnitřně jsem cítila, že to tak není. Obdržela jsem od své kamarádky kontakt na její poradnu s tím, že ať tam jdu.. že uvidím. :o) Dnes jsem moc ráda, že jsem tehdy se rozhodla poradnu navštivit. Od té doby jsem absolvovala u ní několik sezení a po pár měsících jsem najednou našla sama sebe, získala zpět seběvědomí, srovnala vztahy s rodiči, zbavila se alergie a ekzému a den ode dne se cítila líp a líp.

Život dnes beru úplně jinak. Moniku Žižkovou Kaniovou mohu jedině doporučit.

Jana z Prahy

Citát dne

Váhavá mysl a odhodlané srdce jsou jeden pro druhého dokonalými cizinci.
~ Sri Chinmoy ~