Reference

10.09.2021
Ivana A.

Paní Moniku jsem našla na internetu,  když jsem hledala kinezioložku, která pracuje s malými dětmi. S dcerou jsem již byla objednaná k psycholožce, ale chtěla jsem tomu dát ještě poslední šanci bez léků. Dcera byla od mala velmi uplakané a nespokojené dítě. Kolem 4 roku jí začalo vadit oblečení a boty. Při každém oblékání se vzteky válela po zemi, nákupy byl horor.  Nemusím asi popisovat jak každý den  vypadal náš odchod nejdříve do školky a později do školy. Ne, nevyrostla z toho, jak nás všichni ujišťovali. Domácí Covidová škola vše ještě zhoršila, takže se začala vztekat i při učení a měla třeba 2 hysterické záchvaty denně. Vrchol všeho byl, když pro ní přišla kamarádka a ona si nedokázala obléct bundu a jít s ní ven. To byla poslední kapka. U paní Moniky byla zatím 2x a tak obrovské zlepšení jsem během tak krátké doby vůbec nečekala!! Bylo to jako zázrak. Dcera se celkově uklidnila, obléká se i obouvá bez problémů ,nevzteká se kvůli každé maličkosti a nám spadl kámen ze srdce.


01.12.2016
D.V. z Č.B.

Pepíno – diagnóza ADHD
Tímto chci velice poděkovat paní Monice Žižkové, která dokázala pro mě už téměř nemožné. Když se Pepíno narodil, byl uplakané, neklidné dítě, jako batole byl hyperaktivní, při nástupu do školky asi po dvou týdnech nás učitelky odkázaly na návštěvu psychologické poradny, protože chování Pepína bylo odlišné, byl nezvladatelný, nezapojoval se do kolektivních her, vznětlivý atd. Psycholožka nás poslala k dětskému psychiatrovi a tím začal kolotoč, který až dosud nikam nevedl. Pepovi byla stanovena diagnóza ADHD, nasazeny léky a bylo řečeno, že to musíme nějak vydržet, snad se to časem zlepší.
Léky nefungovaly, ba naopak. Při nástupu do školy mu byla předepsána další medikace na lepši soustředění, ale po ní ve škole usínal, byl agresivnější a dokonce začal mít halucinace. Běhal po bytě a křičel, že mě vidí moc zdaleka a vyžadoval další léky. Chování ve škole bylo neúnosné, nechtěl pracovat, kvůli každé malichernosti se rozčílil, začal být agresivní na děti. Kreslil obrázky s tematikou střílení, zabíjení. Mockrát jsem kvůli tomu brečela a byla přímo zoufalá. Zkoušeli jsme další možnosti, jiné psychology, léčitele, ale výsledek se nedostavil. Takto to probíhalo celých pět let. Až jednou mi kamarádka doporučila terapii u paní Moniky Žižkové. Přiznám jela jsem ta s tím, že zase něco zkusíme, ale nedoufala jsem ve změnu.
První schůzka proběhla v září, paní Monika si se mnou i s Pepínem v klidu pohovořila, zjistila si o nás všechny pro ní potřebné informace. Pepa podstoupil kineziologickou terapii a v rukou paní Žižkové jsem ho nepoznávala, byl klidnější a spolupracoval. Na základě vyšetření dostal syn homeopatika a domluvili jsme další schůzku. Po třech týdnech přestaly fungovat testovací homeopatika a na Pepovi se to projevilo neklidným chováním. V listopadu jsme byli v Tehově po třetí, pokaždé se Pepíkovi i mě věnovala s velkým zájmem, věděla přesně co nás trápí, odblokovala naše negativní stránky a můry.
V současné době Pepa funguje naprosto jinak, došlo k velikému zlepšení, které jsem vůbec nečekala. Přijde mi, že si konečně začal užívat dětství, je milejší, šťastnější, vydrží si hrát, maluje samé pozitivní obrázky, ve škole zaznamenali také změnu, paní asistentka Pepu chválí, babičky, dědové, ale i nezainteresovaní lidé si této změny v synově chování všimli. Já sama tomu pořád nemohu uvěřit, je jak vyměněný. Konečně jsme taková normální a spokojená rodina, dřívější omezení kvůli jeho chování jsou pro nás tabu.


20.11.2014

>Komu: poradna@sebepoznani.cz
>Datum: 12. 11. 2014 0:56:39
>Předmět: Re: hlavní problém
>
>“__Mila Moni…..chtela by vlozit referenci na tvou praci
>Casto bloudime zivotem a hledame se.Hledame to ve vecech,lidech….ale
>nevime,ze to mame v sobe.Kineziologie je v mych ocich velmi ucinny nastroj,
>ktery je v rukach Moniky Zizkove Kaniove spravne.Tato zena s velkym
>nasazenim,laskou a pokorou k lidem pomaha vsem,kteri to potrebuji.Ja jsem na
>sve ceste za stestim potkala spousty lidi,ale ona patri mezi me nejcennejsi,
>kteri mi dali ze sebe nejvice a za to jsem vdecna.Dnes uz vim,v cem stesti
>je a ze nebylo treba hledat tak dlouho,ale jak vsichni vime….cesta ke
>stesti byva trnita,abychom si ho pak mohli vazit.Dekuji za to,ze jsem Moniku
>mohla poznat a metodu one-brain v tak ciste podobe….budme vdecni za to,ze
>je nam dovoleno prozit tento krasny zivot,ikdyz nekdy mame pocit,ze padneme
>a nemuzeme uz dal…..zdani klame.Prave to nas posouva dal…


23.01.2013
D.P.

Milá paní Žižková!
Moc Vám chci poděkovat, že jste mne přijala do Vaší poradny a že jsem si za Vaší pomoci mohla prožít, to co jsem si prožila. Některé věci jsem věděla, ale vy jste mi je znovu otevřela, abych je mohla pochopit. Hlavně jsem ale v sobě pocítila, že mohu své boly pohřbít a že mám před sebou jasnější cestu po které se chci vydat. Dostává se mi pomalu pocit uvolnění a klidu. A za to jsem vděčná.
Ještě jednou Vám děkuji, přeji hodně spokojeností naplněných klientů a Vám radost z Vaší smysluplné práce.
Hezký večer.


3.4.2012, Praha
Lenka Rusinková

Dobrý den,

chtěla bych Monice touto cestou poděkovat, za všechno, co pro mne, mojí rodinu udělala a dělá.

S kineziologii jsem přišla do kontaktu již v roce 2003 na Slovensku a zjistila jsem, jaká je to úžasná věc. Když jsem se přestěhovala do Prahy v roce 2006 dlouho jsem váhala ke komu jít. Bohužel mám mnoho alergií, které mi komplikují život, ale bylo mi špatně, tak jsem se odhodlala jít na doporučení mé kamarádky k Monice. A děkuji za to …

Moniku znám již 3 roky a máme za sebou toho mnoho. Podstoupila jsem hodně odbloků a rodinných konstelací, které vyřešili nejen mé alergie, které už skoro nemám, ale i různé rodinné a osobní problémy. Co se týče alergií, trpěla jsem na pylovou, lékovou a potravinovou. Dnes s radostí můžu jíst jahody, švestky, třešně a jiné ovoce, které jsem 15 let nemohla. V jarním období nevím co to alergie je, a to už několik let neužívám žádné léky. Lékař mi do karty napsal: na vlastní zodpovědnost přestala užívat antihistaminika, léči se alternativně… Co k tomu dodat. Děkuji !

Monika je úžasný a citlivý člověk, výborný psycholog, který dokáže člověka pochopit a dostat se na jeho vlnovou délku. Vřele ji doporučuji, je to skvělý terapeut.


12.07.2011
(S výhradním povolením klienta uvádím i celé jméno)

Dne 4.7.2011 14:10, Tommy Morava napsal:
> Drahá paní Kaniová,
>
> dovolte abych Vás uvedl do obrazu, kdo Vám to vůbec píše :-). Jmenuji se Tommy
Rocky Morava (druhé jméno bylo přidáno před pár lety aby Vás to nemátlo) je mi
skoro 19 let, a jsem z Pelhřimova. Jsem si vědom že každý měsíc máte spoustu
nových lidí na konzultace a kurzy, proto s největší pravděpodobností Vám mé
jméno ani bydliště nebude říkat mnoho. Byl jsem u Vás cca před osmi lety, s
taťkou a mamkou. Pomáhala jste mi odbourat mou dyslexii, stud a ostych
vystupování před skupinkou lidí. Ať už si mne v hloubi duše pamatujete či ne,
tak proč Vám hlavně píšu tento e-mail; dlužím to největší díky za to co jste pro
mě udělala. Za mé dětství jsem byl u spoustu léčitelů jako jste Vy, ale už v
těch cca deseti letech, jsem já sám rozpoznával ze jste to byla Vy kdo mi
nejvíce pomohl.
> Dyslexie mě opustila velmi rychle, už asi hned po roce jsem byl kompletně
„ready“. Co se týče ostychu z vystupování, tak to se odbourávalo celkem pomalu
ale jistě. Před měsícem jsem měl seminář, kde jsem školil 20 lidí, co jsem nikdy
neviděl. Kdyby nebylo Vás tak bych ten seminář nikdy neodpovídal tak úspěšně jak
před měsícem – toto je jeden z mála příkladů kde si vždy na Vás vzpomenu! Takže
ještě jednou, jsem Vám zavázaný a vděčný co jste pro mě udělala.
>
> S velkým díky a srdečným pozdravem
>
> Tommy Rocky Morava