Homeopatie a její pomoc s ADHD a poruchou chování

Rozhodla jsem se podělit o dnešní radost s jedním případem z poradny.

Dnes přišel na „kontrolu“ do poradny chlapec, kterého znám přes 2 roky. Přijeli poděkovat z asi 200 km vzdáleného bydliště. Nic nepotřebovali, koupili si ode mne jen poctivý domácí med od mých včeliček.

Maminka se mne ptala, zda by mohla u nich ve škole udělat osvětu, že je možné pomoci dětem s podobnými problémy, chce případně promluvit s rodiči, aby to nevzdávali. Také jsem se jí zeptala na povolení sdílet příběh, bez uvedení jména, tak tady je:

Chlapec, 10 let, poprvé ho přivedla maminka v 8 letech v září 2016. Měl „razítko“ ADHD, byl hyperaktivní, nespal, nezvladatelný, trucoval, řval, válel se po zemi, utíkal do postele, zavrtával se pod peřinu, emoce bez hranic. Matce říkal, že jí nemá rád (citově zraňoval).

Ve škole měl asistenta, kromě špatného soustředění (jinak chytrý), neustálého vyrušování, odmítání autorit atd. byl velmi agresivní, stále poznámky ve škole, už i agresivní projev jako škrcení spolužáka ze vzteku a podrážděnosti. Provokovalo ho téměř vše a každý. byl přecitlivělý na zvuky a jakékoliv vyrušení, či pošťouchnutí od spolužáků. Maloval agresivní obrázky, ustřelené vršky hlav, stříkající mozky, střílečky s pistolemi, obrázek např. jak hoří škola s nápisem škola vyhořela…, nad ní zubaté slunce s nápisem zabijácké slunce (měl odpor ke škole).

Velkou přecitlivělost na bolest a strach z bolesti…

Na druhou stranu spíš sebe destrukční sklony, (s manipulačním podtextem) když nebylo po jeho, v rozčílení si např. držel nůž proti břichu, že se bodne, zabije apod. scény…Jako dítě byl napadený německým ovčákem, dodnes má jizvu na tváři, takže se bál nejen psů, ale i větších zvířat, přesto jiná zvířata měl rád.

Strachy: ze psů, z hmyzu, fobii z pavouků, bodavého hmyzu, vosy, sršně, strach z hadů, konkrétně zmije.

V historii v 6. měsíci těhotenství matka prošla šokem, pes jí podrazil nohy, spadla na bříško a měla strach z potratu…, nakonec ale 8 dní přenášela a porod byl vyvolávaný Oxytocinem. Zažil ještě očkování na TBC hned v porodnici. Od mimina ukřičené, uplakané dítě ve dne v noci…, takže maminku nenapadla ani možnost zhoršení po očkování (to prošel kompletně vše povinné a ještě i nepovinné, meningokoka aj.). Do 6 let měl opakované angíny, takže ATB, měl horečku 38,5, při ní jako hadrový panák, nedokázal ani chodit, od té doby už netrpěl na akutní nemoci ani na teploty.

Maminka byla úzkostná, ale velmi milá, citlivá, pracuje s lidmi jako masérka (Aconitum jí udělalo dobře, prošla si v životě taky své, např. její bratr se v 26 letech upil k smrti).

Chlapec od 4 let bral Risperda, pak k němu i Strateru (tu mu pak nedávala, neboť měl po ní halucinogenní stavy…, pak byl utlumený příliš, zamlžený stav, mimo, proto Strateru matka vysadila ještě než ke mně přijeli poprvé. Do 8 let běhaly po Psychiatriích, Psychologiích, poradnách, léčitelích…, zoufale zkoušeli kde co…, trpěla celá rodina, neřešili nic než jeho, denně se obávali, co zase bude vyvádět, jaké budou zase poznámky, zda syna nevyhodí ze školy…

Kluk byl trochu „Baron prášil, vyprávěl své příběhy“, vymýšlel si agresivní scénáře, kreslil je, vyprávěl např. sen o poštípání sarančaty, kde ve snu umřel…hrál si na vojáky, kamaráda otec myslivec, povídal si s ním se zájmem o zbraních, 2.světové válce, Hitlerovi. Říkal pak, že chce být střelec, myslivec, lovec, jindy zase, že chtěl být zásahový policajt a postřílet samopalem ty zlé, aby chránil ostatní lidi. Pak zase říkal, že by střílel, aby je jen vyplašil.

Do školy nechtěl vstávat, dělal scény, říkal o sobě, že má tupý mozeček. 

Zvažovala jsem především léky ze Solanales a z pavoučků, z opatrnosti, aby nebyla prudká reakce agresivity a díky jeho přecitlivělému nervovému systému hlavně na jakékoliv vyrušení sluchové, jsem dala nejdříve v září 2016 Theridion 30C, za měsíc přijeli, maminka radostná, zlepšení o 40% v soustředění, občas mezi destrukčními namaloval i pozitivní obrázek (obsahem i barvou),  ale lítaly mu nálady, chvíli zlatý, chvíli hrůza, (zprvu mne napadlo Anacardium, ale zvedla se agresivita vůči posmívajícímu se spolužákovi, po kterém vydřážděně skočil a „škrtil“ ho (řekl že by ho v tu chvíli nejraději zabil)…, dostal ode mne v říjnu 2016 Mygale 200C a z původních zásob TS Biomineral: Lithium v D6 (matka sama pak přiznala, že lékaři to nepřiznala, ale díky obrovskému zlepšení mu vysadila nejdříve Strateru, pak postupně i Risperdal).

Další návštěva, listopad 2016. Nastalo další zlepšení, už maloval častěji i hezké obrázky (dům, stromy, lidi, kytky, sluníčko, auta…), pak to zase trochu sklouzlo, ale celkové zlepšení zůstávalo a asistentka ve škole chválila, prarodiče si všimli změn, rodičům se začalo ulevovat. Zopakovala jsem Mygale 1M plusingem (dostal kapky s sebou), přibližně po týdnu, nabouchávat, kapat, popíjet, v případě reakce dát pauzu, případně mne kontaktovat…

S maminkou jsme si vyměnili poté pár e-mailů, stále se zlepšoval. 

Přijeli až v květnu 2017, ve škole dobré, hezky se učil, nosil jedničky, chování v pohodě, normální kluk, občas rošťák, hezké obrázky, až nastala změna po konfliktu s nějakou potrhlou sousedkou, co vyhrožovala mamince kvůli nějakému nesmyslu. Začal mít zase blbé sny, strach z duchů, říkal, že nějakého vidí, maloval  obrázek co vypadal jako čert, kreslil duchy, Hitlera…, měl noční můry, strach že sousedka ublíží rodičům, kasal se, že by je bránil, ale více měl strach že bude ohrožen on a jeho blízcí… Následovalo Stramonium 200C u mne, 2 kuličky s sebou, po konzultaci telefonem 2x opakovali. K tomu TS: Kali Phos a bylinné kapky Stimaral.

Koncem listopadu 2017 u mne dostal 1 kuličku Stramonium 1M, zlepšování pokračovalo…, rodiče nadšení, konečně mohou normálně žít…, přestal mít noční můry, strachy z agresivity, z duchů, ve škole chválen, hezké obrázky, na PC nehraje střílečky, přiměřeně jen nějaké tvořící, stavební hry a k tomu hodně běhá venku, fyzické aktivity, kamarádi…, takže vyváženo… 

No a dnes přijeli jen tak, poděkovat, sdělit, že je vše v pohodě, ve škole má samé jedničky. Nejspíš jim už neuznají asistenta pro další rok (pro jistotu by ještě chtěli). Chválí ho učitelé, ředitelka…, dostal prý také 4 z Češtiny z větného rozboru, dle asistentky, schválně něco přeškrtal, nevyplnil a odevzdal. Kamarád totiž dostal předtím 4 a tak aby se mu nesmáli, že je šprt, chtěl jí taky… , stejně to ale vypadá dále na jedničku na vysvědčení 🙂

No a maminka má touhu jít za ředitelkou školy a požádat, aby mohla udělat přednášku, osvětu pro rodiče s problémovými dětmi, že zázraky se dějí a homeopatie takhle nádherně zafungovala tam, kde předtím nic nepomáhalo a oni už pomalu ztráceli naději a jeli si původně jen pro další „alternativní“ pokus.